Antvet | ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURNUVASI
16803
post-template-default,single,single-post,postid-16803,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURNUVASI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TURNUVASI

                       Türkiye’de her yıl 24 Kasım , Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, Atatürk Yılı ilan edilen 1981 yılında 12 Eylül Askerî İdaresi tarafından başlatılmış bir uygulamadır. Başöğretmenliği ‘ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmîleşmişti. Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun “başöğretmen” oluşunun yıl dönümlerinin ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi. 26 Şubat 1981’de Resmî Gazete ‘de yayımlanan “Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği” ile Öğretmenler Günü’nün amaçları, kutlama komitelerinin görev, yetki ve sorumlulukları ve kutlama gününe ilişkin esaslar belirlendi.

                     “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.”

                     24 Kasım Öğretmenler günü turnuvası 19 Kasım Pazar günü Antalya Muratpaşa Kapalı spor salonunda gerçekleşti. Takımlar 5 maçlık kazanılmış 3 maç üzerinden oynandı.

                    Beş takımın katıldığı turnuvada denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde devam etti. Emekliler takımı özellikle harika maçlar çıkararak her yaşta sporun insanı ne kadar dinç ve dinamik tuttuğunu gösterdiler. Günün sonunda kıl payı kürsünün zirvesini kaptırdılar. Sıralama aşağıdaki gibi sonuçlandı.

 

 

1-ALTINOVA ORTAOKULU

Ramazan GÜREL

Musa KOÇ

Mehmet

2-EMEKLİLER

Yalçın CAN

Adnan ATİK

Turgay ALBAYRAK

3-İSTİKLAL ORTAOKULU

Seçkin BOZNA

Lütfi ERDOĞAN

Süleyman

4-NEVZAT SAYGAN ANADOLU LİSESİ

Hulusi BAĞCI

Levent Aslan 

Ahmet

No Comments

Post A Comment