Antvet | GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ANTALYA VETERAN
16120
post-template-default,single,single-post,postid-16120,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ANTALYA VETERAN

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ANTALYA VETERAN

Antalyalı veteranlar olarak yıllardır özlemini çektiğimiz “biz bütün turnuvalara gidiyoruz biz neden kendi turnuvamızı yapmıyoruz” diye hayıflanıp durduğumuz günler geride kalmak üzere.. Ve en nihayetinde çatısı altında toplandığımız ANTVET spor kulübümüze bir ivme kazandırarak  yola çıktık.

2016 Yılında Antalya Veteran Masa Tenisi Spor Kulübü derneği olarak kurulan ve kuruluşunda emek harcayan Beden Eğitimi öğretmenimiz Musa Koç hocamızdır. Bunun öncesini başka bir yazıda Talip SELEN abimizin kaleminden sayfamızda yayınlamıştık. Veteran masa tenisçiler adına bizler için Antalya da belki de kurumsal anlamda ilk adımdı. Ondan önce ki dönemlerde veteranlar çeşitli mekanlarda okul, çadır , merdiven altı,  hastane köşeleri ve buldukları her yerde bu sevdikleri gönül verdikleri sporu yapmaya çalışmışlar.

Antalya masa tenisine genel olarak bakıldığında masa tenisinde yine okul ağırlıklı projeler geliştirilmiş buralardan yeni yıldızlar doğmuştur. Özellikle emeği geçenlerin başında kızımın ilkokula gittiği dönemde (Hüseyin Avni Çöllü İÖO) tanıdığım rahmetli saygıdeğer öğretmeniz Yaşar AKTAY gelirken bir ekip olarak yanında tanığım masa tenisinin belkide en büyük acılarını ve mutluluklarını yaşamış Yahya GÜRCÜM hocamız vardı. O dönemlerde il temsilciliği yapmış Kürşat ÇAVUŞOĞLU nunda emekleri yadsınamaz. 

İlimizde düzenlenen medigame ile birlikte bir veteran hareketini başlattık diyebilirim. Topçularda çadırda başlayan maceramız bugünlere geldi. Burada Nurhan Hocanında destekleri ile masa tenisi tekniklerini ve kurallarını öğrenmeye başladık. Tabii bu arada hayatımızda çok değerli yerleri olan veteran abilerimizi tanıdık.Bunların başında Turgay ALBAYRAK , Yalçın CAN, Murat SİVRİKAŞ, Ömer İŞGÖREN, Talip SELEN, Mustafa ŞAHİN abilerimiz ve ismini hatırlayamadığımız masa tenisi emekçileri vardı.

 Oğuz Akıncılar hocamız ve Antalyasporun değerli oyuncusu büyük bir organizasyon projesi ile yola çıkarak bizleri bir kez daha umutlandırdı. Dernek olarak tüm varlığımızda yanında olduk ama gel gelelim evdeki hesap çarşıya uymadı. Bütün dünyada 2019 yılında Çin kaynaklı corona salgını insanları kırıp geçirirken ekonomik anlamda büyük bir çöküş yarattı. Beşeri ilişkileri komşulukları bitirirken büyük kayıplarıda beraberinde getirdi. Nihayetinde proje bir türlü gerçekleşemedi.

Sonuçta yeni projesi olan arkadaşlar bir organizasyon yapmak istiyorum ,bizimde ulusal veya uluslarası bir turnuvamız olsun bunu gerçekleştirmek istiyorum bana desteklerinizi verin diye Gökhan UYSAL ve Cihangir TOKÖZ, Nurcan AY arkadaşlarımız ortaya çıktı.Lütfi ERDOĞAN ve bende organizasyona dahil olunca zaten desteklerini esirgemeyen dostlarımız ile fitili ateşledik. 

Öncelikle bir ekip oluşturularak yeniden doğuş sloganı ile yola çıkıldı bu yolda bende göreve layık görüldüğüm için çok mutluyum. Aslında bu yolda görev almayan kimsede yok diyebiliriz .Azınlık bir grup olduğunmuz için hepimize bir görev düşüyor bir şekilde ve hiç bir veteran yardımını esirgemeden fedakarlık yapıyor.

Gençlik spor il müdürlüğü Antrenörümüz Kader Dönmez hocamıza Müge Hocamıza ilgilerinden dolayı minnettarız. 

Biz Antalya Masa Tenisçileri spor kulübü olarak bu ilde bir ilki gerçekleştirip farklı bir hava vereceğiz. Hazırlıkarımızı tamamladık hikayemizi yazmaya devam ediyoruz .

Bizi izlemeye devam edin ve destelerinizi esirgemeyiniz.

17 /18 Aralık 2022 tarihinde harika bir hafta sonunda siz dostlarla buluşmak üzere şimdilik hoşkalın..

 

Resim Öğretmenler günü anısına 

Öğretmenler günü turnuvası madalya töreni 

24/11/2022

6 Comments
 • Nurcan Ay
  Posted at 06:26h, 26 Kasım Yanıtla

  Gültekin bey
  Ne güzel anlatmışsınız kulübümüzün oluşum sürecini ve heyecanımızı. Kaleminize ve yüreğinize sağlık👏 .Geçmişten günümüze tüm emek veren herkese çok teşekkürler .🙏🏻👏🏓

  • Gültekin ALKİRAZ
   Posted at 10:22h, 26 Kasım Yanıtla

   Turgay abi öncelikle katkıların için teşekkür ediyorum.Elbette Antalya masa tenisini ve geçmişini benden iyi biliyorsunuz destekleriniz benim için bir onurdur.

  • Gültekin ALKİRAZ
   Posted at 10:24h, 26 Kasım Yanıtla

   Nurcan hanım beraber çıktığımız bu yolda benden desteklerini esirgemeyen siz dostlarıma teşekkür ederim.Beraber çok güzel herşey

 • Turgay Albayrak
  Posted at 08:35h, 26 Kasım Yanıtla

  Teşekkür ederim Gültekin. Kalemine ve emeğine sağlık. Cep telefonları ve sosyal medya olduğu için bu tür yazılara ilgi azalıyor. Bu yazı ile bütün süreç kayıt altına alınmış oluyor böylece. Katkı sunmak isteyen arkadaşlar da duygu ve düşüncelerini açıklayabilirler elbette. Atatürk Stadı, Topçular, Mark Antalya, Sporland ve Point Bowling Antalya’daki önemli masa tenisi duraklarıydı. Melih Uyar, Lütfi Erdoğan, Yalçın Can, Kürşat Çavuşoğlu, Mustafa Şahin, Murat Sivrikaş, Türker Kan, Haldun Dinç, İdris Subaşı, Yalçın Neşşar, Alim AS gibi isimlerle bu duraklarda birlikte çok şey paylaştık. Ayrıca Manavgat, Alanya ve Isparta’daki arkadaşlarımızla her zaman olduğu gibi birlikte yol yürüdük. Yıllardır bir veteran grubu olarak, Antalya dışındaki Veteran Masa Tenisi Turnuvalarına katılıyor ve Antalya’da bir Ulusal Veteran Masa Tenisi Turnuvası Organizasyonu neden olmasın, bunun için neler yapılmalı diye fikir alışverişinde bulunuyorduk. Elinde masa tenisi raketi olan her arkadaşın bu sürece katkısı vardır elbette ama özellikle bu zor dönemde sorumluluk alarak, kısa sürede yıllardır özlemini çektiğimiz Ulusal Veteran Masa Tenisi Turnuvasını Antalya’da organize etmeyi başaran ve bu heyecanı hepimize yaşatan ANTVET Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler de bu heyecana ortak olarak elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya devam edeceğiz. Bu geleneğin yıllarca devam etmesi dileklerimle.

 • Ömer İşgören
  Posted at 15:29h, 26 Kasım Yanıtla

  Bu süreçte katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkürler

  • Gültekin ALKİRAZ
   Posted at 06:39h, 27 Kasım Yanıtla

   teşekkürler

Post A Comment