Antvet | ANTALYA VETERAN MASA TENİSÇİLERİ MERSİN’DE
17144
post-template-default,single,single-post,postid-17144,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

ANTALYA VETERAN MASA TENİSÇİLERİ MERSİN’DE

ANTALYA VETERAN MASA TENİSÇİLERİ MERSİN’DE

24/25 OCAK 2024 Tarihinde Mersin Veteran Masa Tenisi Kulübünün düzenlemiş olduğu turnuva Değerli Abimiz Mustafa ASPARUK Başkanlığında yönetimin öz verili çalışmaları sonucunda ile başarı tamamlandı.
Veteran turnuvaları uzun uğraşlar ve emek gerektiren çalışmaların sonunda sadece haz alma açısından değil; misafirlere bir şölen yaşatma, dostlarla güzellikler paylaşma, başka yerler, insanlar görme ve tanıma yönünden sosyo kültürel hayatımıza büyük katkı sağlayan bir organizasyonlardır. Yaptığımız etkinliğe dahil olan yerel yönetimler ve sponsorlarla yürüttüğümüz bu organizasyonlarda ufak tefek hatalar olsada birbirimizi idare etmeyi bilmeliyiz.
Bunu böyle belirttikten sonra bütün turnuvaların geneline baktığımızda Antalya veteranlarının turnuvaları sirkülase ettiğini görüyoruz. Gerek katılımcı olma gerekse sürekli yükselen başarı grafikleri açısından değerlendirdiğimizde emektar lig oyuncuları ile rekabet edebilecek kapasitede olduklarını görüyoruz.
Mersin turnuvasında özellikle 65 yaş grubu kategorisinde Murat Sivrikaş veTurgay Albayrak yarı final yaparak sabah seansında üstünlüklerini gösterdiler. Sonuçta Beraber final yapamamış olsalarda Turgay ALBAYRAK şampiyonluğu alarak Antalyanın ismini kürsünün birinci basamağına yazdırdı. Murat Sivrikaş abimiz 3.lük madalyası olarak aynı kürsüde yerini aldı. Yine aynı kategoride çiftlerde Murat –Turgay çifti ikinci olurken üçüncülüğü Yusuf EREN Mersin’den Ural ERDAL ile alarak Antalyanın diğer bir gururu oldu.
Yine Turnuvalarda daha sık görmek istediğimiz solak oyuncumuz 60/64 yaş kategorisinde Dr.Türker KAN çok güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak 3. Olmayı başardı.
50/59 yaş kategorisinin bu turnuvada en zorlu kategori olduğunu kabul etmek lazım , gerek bireysel gerekse takım yarışmalarının çok çetin geçtiği kıran kırana mücadelelerin olduğu bir turnuva oldu.
Bu kategorinin olmazsa olmazı Şakir ve Adil çifti çok güzel mücadele etmelerine rağmen maalesef güçlü rakiplerini geçemediler. 50/59 kategorisinde consalation mücadelesinde sevgili arkadaşım İsa EREN ile güzel bir maç yaptık sonuçta güzel oyunu ile galibiyeti haketti ve madalyayı aldı. Isparta ekibini burada tebrik etmeden olmaz Özgür KOSKAN ve İsa EREN gruplarında güzel maçlar çıkardılar.
40/49 yaş kategorisinde çiftlerde İzmir’den Mehmet YURTERİ arkadaşım ile iyi bir sinerji yakaldık birinciye yenilerek 3. Madalyasını aldık .
Remzi ALAGEYİK abimiz Ahmet ÇULHA ortaklığı ile finale yükseldiler ancak 2. Madalyasında kaldılar.
Kadınlar kategorisinde umudumuz Nurcan AY çok güzel maçlar çıkardığı turnuvada çiftlerde consalation ile yetinmek zorunda kaldı.
Başkanımız Gökhan UYSAL ve Filiz ALKİRAZ consalation mücadelerini hem teklerde hem çiftlerde kaybederek madalya umutlarını başka bahara bıraktılar.
Hasan KUŞÇU ve Celal PARLAK güzel maçlar çıkararak turnuvayı tamamladılar.
Antalya veteranları olarak organizasyonlarda birlik beraberlik içinde nice turnuvalar diliyorum.
Katılım sağlayan tüm veteranlara teşekkürler …

 

Foto Galeri için tıklayın

1 Comment
  • Zeynep Şelale Kara
    Posted at 07:42h, 22 Şubat Yanıtla

    Bizi turnuvalarda temsil eden bütün arkadaşlarımı tebrik ederim. Derece alan arkadaşlarımı kutlarım 👏

Post A Comment