Antvet | 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TURNUVASI
16131
post-template-default,single,single-post,postid-16131,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TURNUVASI

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TURNUVASI

 

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83.yıldönümü münasebetiyle onu anmak için düzenlediğimiz turnuvamızda toplanacağız. Turnuvanın hafta içine gelmesi çalışanlar açısından zor olsada katılımın yüksek olacağına inanıyorum.

Büyük önder, fikir ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir.

Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; “Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye`yi aydınlık yarınlara taşımaktır”

Dünyanın en seçkin ve en saygın lideri şöyle diyordu,

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her kösesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ideal için uğrasan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yasaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Mensubu olduğu Türk Milleti’ni sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk, milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Onun “Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canimi vereceğim” sözü, milletini ne kadar çok sevdiğini göstermektedir.

Bugün burada bu daracık zamanda Atatürk’ü anlatmanın imkânı yoktur elbette. Şurası bir gerçektir ki hakkında binlerce kitap yazılan; sayısız araştırmalara, makalelere konu olan Atatürk’ü ve onun muazzam kişiliğini bütün yönleriyle anlatamayız. Atatürk’ü anlatmak zor ve uzmanlık isteyen bir iştir; çünkü o yeryüzüne bir insan olarak gelmiş, bir cihan olarak gitmiştir

Hiçbir kimse bu muzaffer general, bu yılmaz devrimci, bu kahraman insan, bu halkçı lider kadar kendi ulusunun kalbine yakın olamamıştır.

Sevgili arkadaşlar, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” demişti. Öyleyse sizler Atatürk gibi yüce bir varlığın önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Işığınızı, inancınızı ve gücünüzü Atatürk’ten almaktasınız.

Bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu ışık sadece yolumuzu değil, içimizi de ısıtıp aydınlatmaktadır.

Onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

6 Comments
 • Cihangir Toköz
  Posted at 08:39h, 09 Kasım Yanıtla

  Atamızı sevgi saygı ve minnetle anıyoruz

 • Nurcan Ay
  Posted at 09:36h, 09 Kasım Yanıtla

  Kısa ömrünü vatanına ve milletine adayan cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ü tüm kalbimle , saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun 🙏🏻❤️💐

 • Lütfi ERDOĞAN
  Posted at 13:34h, 09 Kasım Yanıtla

  WONDERFUL

 • Lütfi ERDOĞAN
  Posted at 13:37h, 09 Kasım Yanıtla

  Atamızı sevgi saygı hürmet ve özlemle anıyoruz.

 • Hükümran Gül
  Posted at 16:37h, 20 Kasım Yanıtla

  Bugün belki’de turnuvaların en anlamlı sı 10 Kasım Atatürk’ü anma masatenisi turnuvasında şampiyon oldum 10 kasım 2021. Geçen hafta da topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına düzenlenen turnuvada 3’lük gelmişti. Söz konusu Atatürk olunca ilave bir motivasyon oluyor, aynı duyguları Şehit Trafik polisi Fethi Sekin abimiz adına yapılan turnuvada da hissettimiştim. Bu güzel ülkemin kahramanları bitmez diyorum hepsini de saygı ile anıyorum.

 • Hükümran Gül
  Posted at 16:38h, 20 Kasım Yanıtla

  Bugün belkide turnuvaların en anlamlı sı 10 Kasım Atatürk’ü anma masatenisi turnuvasında şampiyon oldum, geçen hafta da topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına düzenlenen turnuvada 3’lük gelmişti. Söz konusu Atatürk olunca ilave bir motivasyon oluyor, aynı duyguları Şehit Trafik polisi Fethi Sekin abimiz adına yapılan turnuvadada hissettimiştim. Bu güzel ülkemin kahramanları bitmez diyorum hepsini de saygı ile anıyorum.

Post A Comment